تبلیغات
همه چیز راجع به خودروها - لکسس RC F مدل 2015

همه چیز راجع به خودروها

میخواهیم بیشتر بدانیم

لکسس RC F مدل 2015


بعد از نمایشگاه اتومبیل دیترویت ۲۰۱۴ که لکسس RC F مدل ۲۰۱۵ در آن معرفی شده، این کمپانی تا این زمان جزئیاتی در مورد این خودرو منتشر نکرده بود. ولی اکنون، اطلاعات زیادی در مورد این مدل با عملکرد بالا از لکسس می دانیم.
لکسس RC F که رقیب محصولاتی مانند ب ام و M4 است، از یک موتور ۵ لیتری V8 به عنوان پیشرانه استفاده می کند. این موتور V8 با ۳۲ سوپاپ، دارای انژکتور سوخت مستقیم است و قدرتی به اندازه ۴۶۷ اسب بخار و گشتاوری به اندازه ۵۲۷/۴ نیوتن متر تولید می کند. این قدرت، اندکی بیشتر از عنوان «بیشتر از ۴۵۰ اسب بخار» است که لکسس قبلاً در معرفی مدل به آن اشاره کرده بود و به میزان قابل توجهی بزرگ تر از قدرت ۴۲۵ اسب بخاری ب ام و M4 است. البته از لحاظ گشتاور از میزان ۵۵۰/۴ در موتور توربوی شش سیلندر ب ام و عقب تر است. لکسس از لحاظ وزن نیز نسبت به رقیب آلمانی اش سنگین تر است. RC F مدل ۲۰۱۵ وزنی به اندازه ۱۷۹۵ کیلوگرم دارد و این در حالی است که وزن ب ام و M4 برابر ۱۶۲۶ کیلوگرم است.
لکسس اعلام کرده که شتاب گیری این مدل تا ۹۶/۶ کیلومتر بر ساعت در مدت ۴/۴ ثانیه اتفاق می افتد. همین طور لکسس RC F مدل ۲۰۱۵ به صورت الکترونیکی به سرعت ۲۷۳/۶ کیلومتر بر ساعت محدود شده است. انتقال قدرت از طریق یک گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک انجام می شود که از پدل شیفتر نیز در کنار آن می توان استفاده کرد. V8 بزرگ دارای خط قرمز دور موتوری به بزرگی ۷۳۰۰ دور بر دقیقه است. تخمین های سازمان حفاظت محیط زیست امریکا برای RC F در شهر ۱۴/۷ لیتر، در جاده ۹/۴ لیتر و به صورت ترکیبی ۱۲/۴ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر هستند. در همین حال، ب ام و M4 با گیربکس اتوماتیک دوکلاچه در شهر ۱۳/۸ لیتر، در جاده ۹/۸ لیتر و به صورت ترکیبی ۱۲/۴ لیتر سوخت مصرف می کند.

لکسس RC F با این عملکرد، هزینه ای برابر ۶۳۳۲۵ دلار دارد که شامل هزینه تحویل نیز می شود. این قیمت اندکی کمتر از شروع قیمت M4 است (۶۵۱۵۰ دلار). تجهیزات استاندارد مختلفی در RC F استفاده شده اند؛ تجهیزاتی مانند چرخ های ۱۹ اینچی آلومینیومی، صندلی*های تنظیم شونده برای راننده و سرنشین، پنل ابزارهای دیجیتالی LCD، ابزار اندازه گیری زمان دور مسابقه و نیروی g به صورت یکپارچه و امکانات لوکسی مانند کنترل هوای اتوماتیک، ورودی بدون کلید و هماهنگی با گوشی هوشمند از طریق سیستم اطلاعات و سرگرمی Enform لکسس.
در همین حال، لکسس هنوز اطلاعات کاملی در مورد قیمت گذاری آپشن های RC F منتشر نکرده است. آپشن های اشاره شده شامل مواردی مانند صندلی های چرمی، گرم کن فرمان، سقف آفتاب گیر، کروز کنترل انطباقی، سیستم راهبری، سیستم صوتی پرمیوم مارک لوینسون و یک سیستم دستیار پارکینگ می شوند. همچنین یک پکیج «عملکرد» وجود خواهد داشت که امکاناتی مانند سقف فیبرکربنی، اسپویلر عقب و یک دیفرانسیل تنظیم گشتاور برای بهبود هندلینگ دارد. پکیج پرمیوم نیز تجهیزات لوکسی مانند گرم کن و تهویه صندلی ها، تریم داخلی فیبرکربن، مونیتور نقطه کور و اسپویلر عقب حساس به سرعت و جمع شونده را به خودرو اضافه می کند. 


[ پنجشنبه 20 شهریور 1393 ] [ 12:43 ب.ظ ] [ محمد محبی ]

[ نظر ندین بی انصافین() ]