تبلیغات
همه چیز راجع به خودروها - معرفی جگوار اف تایپ کوپه

همه چیز راجع به خودروها

میخواهیم بیشتر بدانیم

معرفی جگوار اف تایپ کوپه

جگوار، مدل زیبای F-Type خود را مجهز به سقف ثابت کرد تا یک کوپه اسپرت و توانای مدرن را برای رقابت مستقیم با پورشه 911 و کیمن در سبد تولیدات خود قرار دهد. اف تایپ کوپه بر اساس مدل کانسپت C-X16 جگوار طراحی شده که در سال 2011 و نمایشگاه فرانکفورت رونمایی شده بود.

 Jaguar F-type R coupe and S coupe

Jaguar F-type R coupe and S coupe

حالا در آستانه نمایشگاه لس آنجلس، کوپه جدید جگوار با سه پیشرانه آماده ورود به بازی بزرگان می‌شود. جگوار اف تایپ در مدلهای کوپه، S و R عرضه خواهد شد. پیشرانه F-Type Coupe یک موتور شش سیلندر 3.0 لیتری سوپرشارژر است که 335 اسب بخار نیرو و 450 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. این مدل قادر است صفر تا 96 کیلومتر را در 5.1 ثانیه طی کند و نهایت سرعت آن نیز 259 کیلومتر بر ساعت می‌باشد. برای خرید یک دستگاه کوپه اف تایپ معمولی باید حداقل 65 هزار دلار کنار بگذارید.

 Jaguar F-type coupe, R and S

Jaguar F-type coupe, R and S

یک پله بالاتر، مدل S قرار دارد که با همان پیشرانه اما با تنظیمات متفاوت سوپرشارژر می‌تواند 375 اسب بخار نیرو و 460 نیوتن متر گشتاور در اختیار شما قرار دهد. با این موتور، شتاب صفر تا 96 کیلومتر بر ساعت تنها در 4.8 ثانیه محقق می‌گردد و بیشینه سرعت آن نیز 275 کیلومتر بر ساعت است. برای خرید یکی از مدلهای S باید سر کیسه را تا 77 هزار دلار شل کنید.

 Jaguar F-type R coupe Interior

Jaguar F-type R coupe Interior

اما هنوز برای ولخرجی بیشتر جا دارید. موتور V8 سوپرشارژر با حجم 5.0 لیتری خود 542 اسب بخار قدرت 680 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. این پیشرانه قبلاً هم در مدلهای مختلف جگوار نظیر بالاترین مدل اف تایپ رودستر و XKR-S هم به خدمت گرفته شده بود. با چنین پیشرانه ای رسیدن به شتاب صفر تا 96 کیلومتر بر ساعت 4 ثانیه ای و نهایت سرعت 300 کیلومتر بر ساعت، غیر منتظره نیست. مدل هشت سیلندر نیز چیزی حدود 100 هزار دلار قیمت دارد.


همه پیشرانه ها با یک گیربکس هشت سرعته خودکار ZF با سیستم تعویض سریع و تغییر دنده دستی جفت می‌شوند که نیرو را به چرخهای عقب ارسال می‌کند.


جگوار اف تایپ کوپه را می‌توان با یک سقف آلومینیومی یا یک سقف شیشه ای پانورامیک خریداری کرد. دیسکهای ترمز سرامیکی نیز برای هر چهار چرخ قابل سفارش اند.[ جمعه 28 آذر 1393 ] [ 08:23 ب.ظ ] [ محمد محبی ]

[ نظرات() ]